ترکمان و گلستان و تهران …

اگر شما بنشینید پای میز مذاکره، عزت است. اگر دیگران  ذلت.

اگر شما دودستی کشور را تحویل بدهید غمخوار ملت بوده‌اید اگر دیگری، دشمن ملت.

اگر شما گوجه و سیب‌زمینی به سر مبارکتان اصابت کند افتخار است اگر دیگری، ننگ.

باشد هر چه شما بگویید. اصلا این قدر جشن بگیرید و این قدر در بوق و کرنا کنید که ما خر شویم و فکر کنیم همه دنیا در مقابل این “حق مسلم” ما سر فرود آورده‌اند.

باشد ما قبول می‌کنیم این دوستی خاله خرسگی شما را.

اما شما را به آنچه که می‌پرستید دست از سر ملت بردارید. ۵ سالی که ملت هزینه ماجراجویی‌های شما را پس داد را نمی‌خواهیم. بیش از این هزینه‌ای تحمیل نکنید. دست از سر ملت بردارید. قول می‌دهیم فکر نکنیم که از ۵ سال قبل هم عقب‌تریم. قول می‌دهیم که گوش‌هایمان دراز شود و با خوشحالی پای گیرنده‌های صوتی‌مان بنشینیم و به چون تو “شجاع‌مردی” افتخار کنیم.

اما دست از سر ما ملت بردارید.

پ.ن: در این میان بیش از همه دلم برای کسانی می‌سوزد که این چند ساله به شجاعت و استقامت اینان بر سر دفاع از حقوق ملت دل خوش کرده بودند. چه خوب بود که می‌توانستیم بدانیم به عمل کار برآید نه به [..] ( کار از سخندانی گذشته است)

2 دیدگاه برای «ترکمان و گلستان و تهران …»

  1. چرا شلوغش می‌کنی؟ نمی‌بینی همه‌ی خبرگزاری‌های دنیا کم آوردند در مقابل این حرکت دیپلماتیک عزّت‌مندانه؟ نمی‌بینی الآن همه‌ی ابرقدرت‌ها مات شده‌اند در مقابل اقتدار ما؟ نمی‌بینی رئیس‌جمهور انقلابی ایران هم می‌تواند مذاکره کند آن هم در به‌ترین شرایط و با بیش‌ترین ره‌آورد برای مردمش؟ خیال کردی خاتمی و دستگاه دیپلماسی واداده‌اش حتی خیال این را هم می‌کردند که به این راحتی می‌توان بدون کم‌ترین هزینه‌ای گره از معضل اتمی باز کرد؟ این‌ها همه از سر حسادت است چون چشم دیدن مدیریت صحیح را چه در بعد داخلی و چه خارجی، از نوابغ علم (؟) مدیریت دولت نهم و دهم نداری. چون خیال می‌کنی هنوز خاتمی رئیس این جمهور است. حتماً توفع داری برادران اصول‌گرا کفن‌پوش شوند و اعتراض هم بکنند. نخیر جانم. این خبرها برای زمان خاتمی بود. الآن دوره‌ی قلب مفاهیم، به نفع واقعیات است. یکی‌اش هم مفهوم عزّت و پیروزی ….
    خدایا پناه می‌بریم بر تو. 

  2. اخ جون اشتی…
    اقا این سه جمله اول خیلی با حال بود همچین اگه ادم یه خورده غیرت داشته باشه باید خیلی بهش بربخوره اما چشم اب نمیخوره…از صبح تا حالا هم همه جا بحث همین جشن فارغ التحصیلی اقایون بود از هرکی هم میپرسیدیم حالا اصلا تو میدونی دعوای ما با اجنبی ها سر چی چی بود؟و حالا این بیانیه چی گفته؟هیشکی نمیدونست اخرش هم به اینجا ختم میشد که امریکا دشمن ماست و چون بچه بدیه دیگه نمیذاریم عمو پورنگ و فیتیله نگاه کنه…
    خب حق هم دارند چی چی بگه ادم.ای امریکای لعنتی از این به بعد وقتی میخوای غذا بخوری اول دستاتو بشور وگرنه میدمت دست لولو..ای انگلیس با تو هم هستما…فرانسه بشین سر جات چقدر وول میخوری؟شلوغ کنی بستنی بهت نمیدما…..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *