عقده

این پستم کمی عقده‌ای، می تونی نخونی اش.

اما تو دلم مونده که بگم همون طور که از مردهای بی غیرت بدم میاد، از مردهایی که تنها پوشیدگی زنشون واسشون مهمه هم بدم میاد. به نظرم هیچ فرقی باهم ندارن. خیلی احساس بدی بهت دست میده وقتی می‌شنوی تنها ملاک انتخاب یه دختر، چادری بودنشه.

پ.ن: این توضیح رو من بعد از یه روز از ارسال پست دارم میدم. دلیلش هم اینه که به این نتیجه رسیدم دیروز خیلی با عجله این پست رو نوشتم. تأکید در این پست اصلا رو پوشش نبود. بحث پوشش بحث جدایی است. منظور من تک بعدی بودن اغلب مردها در انتخاب همسرشون هست. بعضی ها تنها زیبایی براشون مهمه و بعضی ها تنها حجاب. و جالب اینجاست که گروه اول در معرض شماتت قرار دارن اما گروه دوم تازه تحسین هم می شن. اما نکته مغفول همیشه اینجاست که حالا این زن زیبا یا باحجاب قراره ۴۰ سال با شما زندگی کنه. آیا همه اون چیزی که از همسرت می خوای در همین یه خصیصه خلاصه میشه؟

من یه مطلب کامل و جامع در این زمینه از مشاهدات و استنباطات خودم تهیه خواهم کرد.

3 دیدگاه برای «عقده»

  1. و البته باید این رو هم اضافه کرد که در مقابل این افراد هم افرادی از همین جنس هستند که کوتاه میان یعنی برای دختر هم مهم نیست که شوهر آینده اش مجبورش کنه چادر سرش کنه یا براش مهم نیست که از همه ی خصایصش فقط چادری بودنش رو ببینه، بلکه برای اون هم احتمالاً چیزهای دیگه ای از این دست مهمه (مثلاً در مورد خاصی که مدّ نظرته، نکته مهم برای دختر و خانواده اش پول و اعتبار پسر و خانواده شه …)
    درست می‌گم ؟

  2. اگر منظور فقط چادره یا فقط ظاهر، که خوب معلومه که اشتباهه و کسی هم تأیید نمی کنه! همونطور که اگر فقط معیار پول بابای طرف باشه یا کارش یا مدرکش یا ….

    اما اگر منظور این باشه که کسی معیار درستی براش مهمتر از بقیه معیار هاست، به نظر من اشکالی نداره! اگر معیار درست باشه البته! مثلا اولویت ظاهر نباشه یا پول نباشه!
    ولی اگر کسی اعتقاداتش جوری باشه که معیار اولیه حجاب باشه و بعد بین با حجاب ها دنبال آدم موردنظرش باشه، به نظر من اصلا اشکال نداره!! قطعا دخترهایی هم هستن که همین طور فکر می کنن و توجه مرد به این مسائل خیلی براشون مهمه. این جوریش به نظر من بی اشکاله!! ولی نفهمیدم منظور شما کدومش بود؟؟
    در ضمن باید به عقاید بقیه احترام گذاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *