خداحافظ ۹۰

سال ۸۹ واقعا هشتمان گره نهمان بود. کابوس اصلی من در کل سال ۸۹ سربازی علی بود. وقتی دیر اقدام کردیم و مطمئن بودیم که علی برای سربازی غیبت می‌خورد. کل سال بین دانشگاه‌های امیرکبیر و بهشتی در رفت و آمد بودیم. آخر سال ۸۹ روزنه امیدی به وجود آمد برای معافیت. اما حتی همان روزنه امید هم از کل استرسی که من در سال ۸۹ تحمل کردم چیزی کم نکرد.

سال ۹۰ اما برای ما تقریبا پر از خوشی بود. دو خواهرمان عروس شدند. با خوبی و خوشی. در حالی که اردیبهشت ۹۰ پزشک نیروهای مسلح مطمئنمان کرد که معافیتی در کار نیست در اتفاقی غیرمنتظره چند روزی بعد از عروسی اولین خواهرمان، وقتی  من منتظر بودم که علی تماس بگیرد و بگوید که همه چیز تمام شد، او زنگ زد و خبر معافیتش را (البته با نصفه جان کردن من) داد.

بعد از پشت سر گذاشتن مسیر پر و پیچ خم زندگی از بهمن ۸۴، در حالی که همیشه کابوس سربازی‌اش را با خودم حمل می‌کردم به معنای واقعی کلمه نفس راحتی کشیدم. یکی دوباری که برای کنکور علی، مدتی به تنهایی امورات اقتصادی خانه را به عهده داشتم چنان خستگی بد و پایداری بر من مستولی شده بود که واقعا توان یک ماراتن ۱ سال و نیمی را نداشتم. خصوصا که احتمالا دوباره دانشجو می‌شدم و همه چیز باز به هم می‌ریخت 😀

خبر خوش بعدی ( که البته الان در خوش بودنش شک دارم) قبولی من در دانشگاه بود. بعد از سه سال دوری از دانشگاه و معلق بودن برای خواندن یا نخواندن و نداشتن موقعیت مناسب برای ادامه تحصیل واقعا خبری بود که خستگی در می‌کرد.

شهریور ۹۰ هم که علی همکارم شد و چرخ زندگی بهتر از این نمی‌توانست روی غلتک بچرخد. بعد از مدت‌ها استرس، بهتر از این نمی‌شد طعم خوش آرامش را درک کرد.

خلاصه که سال ۹۰ برای من پر بوده از اتفاقات خوب و فکر می‌کنم این خوبی ثمره سال‌ها تجربه و صبر است. آرزو می‌کنم سال ۹۱ برای همه، بخصوص برای زوج‌های جوانتر سالی باشد رو به پیشرفت و آرامش.

شاید در یک پست جداگانه احساسم نسبت به سال ۹۱ را هم نوشتم. یک مشت احساس ضد و نقیض 🙂

10 دیدگاه برای «خداحافظ ۹۰»

 1. وااااااااای چه اتفاقات خوبی افتاده..! تبریک بابت تک تکشون! 🙂 آرزو می کنم سال ۹۱ چندین برابر سال ۹۰ سال خوبی باشه براتون، سرشار از موفقیت و شادکامی 🙂

 2. برای من همه چیز برعکس و بدتر و بدتر بود و همیشه سال سیاه زندگیم خواهد بود ، اما چیزی از حس خوبم بابت خوندن این پست و سال خوبی که گذروندی کم نکرد . سال ۹۱ رو هم بنویس ، خوندن پیش بینی ها همیشه جالبتر از گذروندن هاست .
  ما هم پیش بینی می کنیم ، و چه خوب که همیشه پیش بینی ها کمی خوش بینانه تر از واقعیت است .

  1. اما به نظر من همیشه پیش‌بینی‌ها بدتر از واقعیت هستند و واقعیت اونقدر ها هم دردناک نیست. حالا می‌نویسم و سال دیگه اگه زنده بودیم مقایسه می‌کنیم 🙂

 3. ۱٫ کدام دو خواهر؟ مختصراً نام ببرید.
  ۲٫ داماد اولین خواهر را فقط نام ببرید.
  ۳٫ غلتک یا غلطک؟ توضیح دهید.
  ۴٫ جوان بودن زوج‎ها با سنشان تعیین می‌شود یا با سابقۀ تأهلشان؟ چرا؟ در دو خط بنویسید.
  ۵٫ به شمار سه، دست از این اضطرابیسم مفرط بردارید.
  ۶٫ چه افتخارهایی بالاتر از این می‌بود که آقایتان زیر پرچم خدمت کند؟ اگر جرأت دارید ۳ مورد بیان کنید. «اصلاً تو دوتاش رو بگو» [این تیکه مال همکارمه].
  ۷٫ حدیثی از […] در مورد فضیلت سربازی بنویسید.

 4. سلام و تبریک. بخاطر همش. بخاطر نود. و بخاطر نودویک
  معافیت علی خیلی هارو خوشحال کرد
  یه بار به خودش و بارها تو تنهایی به خودم گفتم ، که معافیت ش جواب سختی قبلی ش بود. حسم میگه – هیچ دلیل منطقی پشتش نیست- که اگر اون سختی نبود این شیرینی هم نبود.
  الله اعلم
  برای تمام کسانی که سختی هاش رو با صبر رد کردن و سال خوشی رو پشت سر گذاشتن ارزوی سلامتی دارم
  و برای اونایی که مثل … سال بسیار سختی پشت سرگذاشتن میگم که : ان مع العسر یسرا

  برا همدیگه دعا کنیم

 5. چقدر خوب که سال ۹۰ سال خوبی بوده براتون. ایشالا سال ۹۱ هم همینجوری خوب باشه و خوب تر هم بشه.
  من و آزاده هم که حدود ۲٫۵ سال همکار بودیم، خیلی خوب بود. خیلی خوب شرایط خوبتون و روی غلتک افتادن زندگیتونو درک میکنم.
  یه جورایی در مورد سربازی علی حسم شبیه کامنت سید محمده. ما هم وقتی شنیدیم خیلی خیلی خیلی خوشال شدیم.
  خوش باشید همیشه

 6. سلام و سال نو مبارک. راستش هروقت دلتنگ روزهای خابگاهیمون می شم میام اینجا مهمونی به صرف یک لبخند. خیلی خوشحالم که این همه اتفاق خوب افتاده و امیدوارم سال ۹۱ از این هم به کام تر باشه.

 7. ایـــــول …خیلی حس خوبی داشت این پستت سمانه … خیلی خوبه که سال به این خوبی داشتین … امیدوارم سال ۹۱ هم براتون همینقدر خوب باشه … به نظرم روی غلتک افتادن و زندگی با آرامش و کم دغدغه چیزیه کههمه ما داریم براش می دویم و یکی از بهترین حس هاییه که آدم می تونه تجربه کنه و خوشحالم که بهش رسیدین …
  خوش باشین تو سال جدید …. بیشتر از سال خوب گذشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *